تفاوت های برنج ایرانی و برنج خارجی

قیمت برنج ایرانی به مراتب بیشتر از قیمت برنج خارجی می باشد ، اما از نظر کیفیتی و ارزش غذایی نمی توان این دو را با هم مقایسه نمود . تفاوت های برنج ایرانی و خارجی را می تواند در عطر و طعمی که برنج ایرانی بعد از پخت با خود به همراه دارد ولی در برنج خارجی نیست ، دید .

همیشه برنج ایرانی به خوش عطر و خوش طعم بودن مشهور بوده و هست ؛ اما برخلاف برنج خارجی مانند برنج هندی ، قد نمی کشد و پختن آن نیاز به تجربه بالاتری دارد . به همین دلیل اکثر کسانی که کم تجربه تر هستتد ترجیه می دهند که برنج خارجی مثل هندی و پاکستانی را با دردسر کمتری پخت کنند و از قدی که می کشند بعد از پخت ، لذت می برند .

 

 

تفاوت های برنج ایرانی و خارجی از نظر ارزش غذایی :

 

دستگاه تولید برنج مصنوعیارزش غذایی برنج ایرانی به مراتب بیشتر از برنج خارجی می باشد . تولید اکثر برنج های خارجی به صورت قالبی می باشد ؛ به این صورت که برنج های درجه دو و درجه سه را به صورت آرد در می آورند و سپس آنها را توسط قالب هایی به یک اندازه تولید می کنند . به همین دلیل است که برنج خارجی ظاهر زیبا تری دارد .

 

 

گفته شده که مزارع برنج در خارج از کشور توسط آب های فاضلابی آبیاری می شوند و اینگونه است که سمومی مانند آرسنیک و سیانید وارد برنج می شوند و این سموم بسیار خطرناک هستند و باعث سرطان می شود .

 

 

تفاوت ها از نظر زمان نگهداری :

 

در مورد تفاوت زمان نگهداری این دو نع برنج می توان گفت که ، برنج خارجی به دلیل داشتن موارد نگهدارنده بسیار دیر تر شپش می زند و همه ما از خطراتی که مواد نگهدارنده برای بدن در طولانی مدت به وجود می آورد با خبر هستیم .  با توجه به این موضوع برنج خارجی ، باز به مراتب قیمت پایین تری دارد و بیشتر مورد توجه مردم قرار می گیرد .

 

در صورتی که شما تفاوت های بیشتری در مورد این دو در ذهن دارید ، آن ها را از طریق دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه